Automatyczne prezentowanie nowości z WF-Mag

5 lutego 2016

W nowej wersji systemu Mistral Business B2B możliwe stanie się automatyczne oznaczanie artykułów dodanych w aplikacji Asseco WAPRO WF-Mag jako Nowości.

Dotychczas Administrator mógł jedynie ręcznie wskazać artykuły w WF-Mag, które system Mistral Business B2B miał oznaczać jak Nowości. W tym celu należało w pierwszej kolejności wybrać Pole dodatkowe, które w aplikacji Asseco WAPRO WF-Mag zostało zdefiniowane jako Typ danych – data. W tej konfiguracji wszystkie artykuły z ustawioną datą w wybranym Polu dodatkowym w aplikacji WF-Mag były prezentowane w systemie Mistral Business B2B jako Nowości w wyznaczonym okresie czasu.

W ustawieniach Administratora w: Artykuły/Tabele z nowościami możliwy będzie szczegółowy pogląd wszystkich artykułów oznaczonych automatycznie przez system Mistral Business B2B jako Nowości, a także ich ręczne usuwanie. Możliwe będzie także filtrowanie artykułów wg. nazwy, indeksu katalogowego/handlowego oraz daty od/do.

Poniższy zrzut ekranu przedstawia planowany wygląd tabeli z nowościami:

tabela_z_nowosciami

Poniższy zrzut ekranu przedstawia przykładowe ustawienia Nowości w systemie Mistral Business B2B:

nowosci

Analogicznie ustawienia prezentują się w systemie Mistral e-Sklep, który również umożliwia ręcznie oznaczanie Nowości:

nowosci_b2c

Planowana nowa wersja systemu Mistral Business B2B umożliwi automatyczne oznaczanie artykułów jako Nowości przez określony czas w przypadku, gdy zostaną one dodane do bazy danych WF-Mag. Włączenie opcji spowoduje stworzenie nowych struktur w Państwa bazie danych, które przechowywać będą artykuły automatycznie oznaczone jako Nowości. W celu włączenia tej funkcji wymagane będzie zaznaczenie opcji „Włącz pobieranie nowości automatycznie zapisanych w WF-Mag przez system Mistral”, a następnie kliknięcie na przycisk „Włącz mechanizm automatycznego zapisywania Nowości w bazie danych„. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż w niektórych sytuacjach np. w trakcie synchronizacji magazynów funkcja musi być tymczasowo wyłączona poprzez kliknięcie w przycisk „Wyłącz mechanizm automatycznego zapisywania Nowości w bazie danych”.

Poniższy zrzut ekranu przedstawia opcje automatycznego pobierania nowości:

auto_nowosci

Administrator systemu będzie mógł wskazać ilość dni prezentowania artykułów jako Nowości od ich daty dodania do bazy WF-Mag. Ponadto będzie istniała możliwość wyboru Pola dodatkowego z aplikacji Asseco WAPRO WF-Mag, które wykluczy automatyczne dodawanie artykułów oznaczonych w tym polu dodatkowym literką Q.

O wprowadzeniu tej zmiany zostaną Państwo powiadomieni po zalogowaniu się do nowej wersji systemu Mistral Business B2B. Na ten moment nie planujemy wprowadzenia podobnej funkcjonalności w systemie Mistral e-Sklep.


W przypadku, gdy napotkają Państwo błąd w trakcie konfiguracji i/lub użytkowania nowej funkcji w systemie Mistral prosimy o niezwłoczne zgłoszenie formularza serwisowego na stronie Pomoc.