System B2B w sprzedaży i handlu

18 października 2016

Talent i wprawa cechują idealnego sprzedawcę, ale sukces – by mógł powstać – musi mieć on również odpowiednie warunki. Modelowy system B2B przeznaczony do handlu, sprzedaży i zarządzania procesem zakupowym w połączeniu ze szczyptą talentu jest skazany na sukces.

Jaka powinna być wzorowa platforma B2B?

Fundamentalna kwestią jest łatwość obsługi, integracja różnorodnych funkcji i stabilna praca. Oprogramowanie ma obowiązek wspierać Ciebie i Twój biznes w codziennych zadaniach i wyzwaniach. Platforma zakupowa B2B od początku do końca musi służyć do obsługi procesów zakupowych. Powinna również pozwalać Twoim klientom na zarządzać zamówieniami, udostępniać historię, archiwizować dokumentację m.in. faktury, a w uzasadnionych wypadkach wskazywać stan magazynowy oraz dostępność usług lub produktów.

Trendy w branży B2B

Ostatnie lata skupiają się na automatyzacji wszelki procesów, począwszy od zarządzania, poprzez sprzedaż, skończywszy na kontaktach i obsłudze klientów. Wiąże się to z dostępnością i uniwersalnością sposobu przetwarzania danych. Dlatego przy wyborze odpowiedniej platformy B2B zwróć uwagę na możliwość integracji z zewnętrznymi środowiskami, oprogramowaniem i technologiami za pomocą których przetwarzane są bazy danych systemów ERP.

Rozbudowane platformy, a użyteczność

Intuicyjność, łatwość w zarządzaniu to kolejna ważna kwestia. Systemy wymagają stałego rozwoju i wdrażania nowych funkcji. Często doprowadza to np. do powstania nieprzyjaznego interfejsu czy chaotycznego i nielogicznego uporządkowania funkcjonalności. Bywa i tak, że ilość rozwiązań liczebnością przewyższa zapotrzebowanie. Sęk w tym, by wybrać jak najlepsze rozwiązania biznesowe i wdrożyć jednolitą platformę B2B scalającą całość w obrębie jednego systemu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji wykonaj analizę podstawowych potrzeb i funkcjonalności, by wybrać najlepszy i odpowiednio dopasowany system.

Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze rozwiązania dla firm – system Mistral Business B2B przygotowany i dedykowany dla aplikacji Asseco WAPRO WF-Mag. Nasza oferta będzie dobrana indywidualnie do Twoich potrzeb!