System B2C, a urządzenia mobilne

24 października 2016

Urządzenia mobilne zyskują popularność we wszystkich dziedzinach, które pojawiają się w internecie. Zwiększony udział urządzeń przenośnych daje się we znaki również w branży B2C. Jesteśmy świadkami kolejnej rewolucji, która zmienia dostęp do informacji, a co za tym idzie również rynek handlu i usług.

Nowe kanały to częściowo nowe rynki

Umiejętne zagospodarowanie kanałów mobilnych to szansa na ekspansję na nowe rynki i zwiększenie zasięgu działania dla wielu sklepów, producentów i firm. Systemy sprzedażowe B2C już dziś powinny być skrojone na miarę i powinny bez najmniejszych problemów w pełni funkcjonować na systemach mobilnych.

Dlaczego? Klienci biznesowi jak i konsumenci detaliczni coraz częściej używają telefonów (smartfonów), tabletów i innych urządzeń działających pod kontrolą mobilnych systemów operacyjnych – a wraz z nimi przenoszą się tam realne zyski.

Mobilne sklepy internetowe w służbie B2C

To oczywiste, że rynki dedykowane dla klientów indywidualnych różnią się od tych biznesowych. Mimo tego mobilna rewolucja jest wspólnym mianownikiem i obejmuje wszystkie istniejące rynki sprzedażowe i usługowe. Relacje biznesowe związane z systemami B2C wymagają ciągłego nadzoru, monitoringu i podejmowania, często ryzykownych, decyzji biznesowych np. związanych z marketingiem.

Już dziś mobilny trend wydaje się nieodwracalny i jak na razie nie ma dla niego alternatywy.  Internauci robią zakupy za pomocą telefonów, tabletów i wszystkich urządzeń, które mają do dyspozycji.

Oprócz reklam, sloganów, obrazków – klienci mają do dyspozycji nowe technologie jak np. wyszukiwanie głosowe. Nowoczesna platforma musi więc sprostać wymaganiom stawianym przez rynek i podążać za nimi krok w krok. Wybierając platformę B2C, za pomocą, której stworzysz swój sklep internetowy sprawdź jakie funkcje oferuje, czy jest rozwijana i czy wspiera mobilne technologie sprzedażowe/zakupowe.

Przygotuj się już dziś, tkwiąc w archaicznym modelu biznesowym ryzykujesz być, albo nie być. Sprawdź najnowsze oprogramowanie B2C firmy MISTRAL umożliwiające otwarcie sklepu internetowego.