Connectico

Connectico

Dlaczego Connectico ?

Jeszcze do niedawna naturalnym wyborem firm, które decydowały się korzystać z określonych rozwiązań informatycznych, był ich zakup oraz wdrożenie we własnym zakresie. Na rozwiązanie takie mogły sobie pozwolić przede wszystkim duże firmy. Każde prawidłowo przeprowadzone wdrożenie wymaga nie tylko wykwalifikowanego zespołu informatyków, ale również inwestycji finansowej: zakupu serwerów, licencji oprogramowania systemowego i serwerowego, dodatkowej infrastruktury (np. urządzeń zabezpieczających przed awarią prądu).

Wdrożenie własnej infrastruktury nie jest końcem inwestycji. Kosztowne jest również utrzymanie rozwiązania, które nie tylko wymaga podniesienia kwalifikacji informatyków oraz nierzadko korzystania z usług zewnętrznych konsultantów i ekspertów, ale dodatkowym obciążeniem są koszty eksploatacyjne, aktualizacji oprogramowania, konserwacji i zabezpieczenia danych. Nie bez znaczenia jest również fakt dość szybkiego starzenia się sprzętu komputerowego, duża utrata jego wartości już po pierwszym roku użytkowania.

Koszty posiadania takich rozwiązań w firmie są istotne i dlatego nawet duże korporacje korzystają z outsourcingu. Czyli zamiast budowania i utrzymywania własnej bazy sprzętowo-programowej kupują kompleksową usługę informatyczną u zewnętrznego, wyspecjalizowanego dostawcy.

Connecticto.pl pozwala małym i średnim firmom niskim kosztem korzystać z wszelkich zalet outsourcingu. Zamiast samodzielnie ponosić koszty wdrożenia oprogramowania serwerowego i biurowego każda mała i średnia firma może powierzyć to zadanie ekspertom connectico.pl a sama skoncentrować się na swojej podstawowej działalności.

Connecticto.pl nie odcina Klienta od możliwości prowadzenia prac serwisowych i wsparcia przez jego dotychczasowy serwis. Naszym Partnerom- firmom specjalizującym się we wdrożeniach, wsparciu oraz serwisie oprogramowania dla MSP udostępniamy niezbędne narzędzia do prowadzenia prac serwisowych.

Podstawowe korzyści hostingu aplikacji w connectico.pl:

  • Brak konieczności dokonywania kosztowej inwestycji w sprzęt i oprogramowanie
  • Błyskawiczny start – firma jest gotowa do pracy w 24h
  • Bezpieczny i mobilny dostęp do informacji z dowolnego miejsca
  • Kontrola kosztów i elastyczność w zakresie okresowego zwiększania i zmniejszania liczby wykorzystywanych stanowisk (w zależności od posiadanych licencji)
  • Bardzo niski koszt posiadania oraz wysoka przewidywalność przyszłych kosztów
  • Najwyższej klasy system bazodanowy wykorzystujący oprogramowanie Microsoft
  • Gwarancja wysokiej jakości usług